
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Number of Cells | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Function | Charge Management |
| Battery Type | Lithium-ion, Lithium Polymer |
| Output Voltage | 8.4 V |
Stock: 648
Distributors
pcbx
Unit Price$4.01060
Ext.Price$4.01060
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.01060 | $4.01060 |
| 10 | $3.07918 | $30.79180 |
| 25 | $2.84605 | $71.15125 |
| 50 | $2.71492 | $135.74600 |
| 100 | $2.58983 | $258.98300 |
| 300 | $2.47833 | $743.49900 |
| 500 | $2.37163 | $1185.81500 |
| 1000 | $2.26951 | $2269.51000 |
